H O K K A
Haber Yazılımında Kampanya İncele
20 Kasım 2016

E-ticaret Pazarlamada Instagram kullanımı

Fotoğraf paylaşım sitesi olarak kullanılan Instagram kişisel kullanımdan iş kullanımı olarak bir geçiş aşamasında bulunulmaktadır.

Örneğin, Facebook veya Pinterest aksine,  işinize özel özellikler sunuyor.

Bu Instagram adlı platform sayesinde dikkatini toplayan ve daha fazla müşteriye ulaşma umuduyla siteye akın eden  perakendeciler son zamanlarda  ınstagramı yoğun olarak kullanmakta.

Yapılan araştırmalara göre, 300 milyon kullanıcı tabanı, özellikle 18 ve 34 yaş arasında kişisel kullanıcılarda %60 düşme yaşanırken kurumsal müşterilerin ise  ınstagram kullanma oranı %93 ü bulmuş durumdadır.

Instagram kullanımı büyük markalar ile sınırlı değildir. Küçük e-ticaret tüccarlar da yararlarına paylaşımlarda bulunmaktadırlar.

Burada, ürünlerini tanıtmak için Instagram kullanarak çevrimiçi örnek olarak perakende markalarını vurgulamak için ön fikirler oluşturmaktadır.

1. E-Ticaret Sitesi içine Instagram Fotoğraflarını bütünleşmiş Etmek

2014 yılında, çevrimiçi takı perakendeci Baublebar markanın mal giyen müşteriler tarafından çekilen fotoğrafları görüntülemek için ana sayfasında bir widget kullanarak Instagram kampanyası yürütmüştür. Kullanıcılar, resimler birini tıklandığında, bir pop-up penceresi açılarak ürün sayfasına ait bir bağlantı ile, fotoğrafın içinden tüm takı vitrini çıktı.

Baublebar

Baublebar, kendi sitenize entegre bir Instagram widget’ı dahil etmekten geçer.

Baublebar ile özel bir widget oluşturulmasına rağmen, üçüncü bir taraf aracı oolan Websta ücretsiz Widget yaratıcısı aracılığıyla kendi web sitelerine Instagram fotoğrafları embed e-ticaret tüccarları sağlar.

Websta:

Websta serbest Instagram yerleştirme aracına sahiptir.

Websta da bir araç olduğunda içine gruplar halinde görüntüleri Pinterest tarzı kategoriye ayırarak ürün düzenlenmesi yapılabilmektedir.

2. Instagram sayesinde Satış yapmak

Instagram kullanıcılarına görüntülerin yanında canlı köprüler gömülmesine izin vermez. Tüccarlar kendi e-ticaret web sitelerinde ilgili ürün sayfalarına kolay tıklanmayı kolaylaştırmak için bunu zorlaştırmaktadır.

Ancak, – Soldsie , Inselly , Instaorders ve 10sn – bir satış kanalı olan dört uygulama sağlayıcıları  ile siteyi güçlendirme yollarını buldular.

Hazırlık Obsessed

Hazırlık takıntılı bir satış kanalı haline gelen Instagram açmak için Soldsie kullanılır.

Çevrimiçi aksesuar perakendecileri için Soldsie olarak kullanılan yorum bölümü yoluyla satış yapmak.

Markanın Instagram takipçileri boyutları, renk çeşitliliğini ve e-posta adresi gibi diğer bilgilerle birlikte, “Satılık” sözcüğünü kullanarak yorum yazılmıştır. Soldsie bu satın alma işlemini tamamlamak için kullanabilirsiniz.Satış sıonrası  müşterinin e-posta daresine , ürün için bir fatura gönderilmektedir.

Nasty Gal

Nasty Gal ile ürün görüntüsü bağlantıları kullanır.

Moda perakendecisi Nasty Gal, kullanıcıların tarayıcı üzerinde gezinmeleri sırasında kopyalayıp yapıştırma sonrası açıklamaları ve bağlantıların kısaltılmış hallerini  içerir.

4. Vitrin Ürünlerini Müşterilere sunarak satış yapmak.

Bir ürünlere dikkat bunları kullanarak müşterilerinin görüntülerini yayınlamak için çağrı anlamına gelir. Gözlük perakendeci Warby Parker genellikle bu tekniği uygular.

Warby Parker

Warby Parker müşteriden görüntü sunar.

Yukarıdaki örnekte, bir müşteri ona Warby Parker gözlük dahil yurtdışında bir gezi hizmeti sunarak gezi sırasında ürününe ait ambalajında içerisine alan bir fotoğraf paylaştı.

5. Yaşam Fotoğrafları

ürünlerinin tanıtımı için yaratıcı bir şekilde gerçek hayat tarzlarına benzeyen görüntüler yaşam tarzı fotoğrafları, kullanılmaktır. o müşterilere markaların ürünlerini kullanmak nasıl bir fikir verir, çünkü bu çok önde gelen markalar tarafından kullanılan bir tekniktir.

Tsurushop

Gerçek hayat şekillerini andıran görüntüleri kullanın.

Bu resimde, giyim perakendecisi Tsuru bir parti ortamında kendi ürünlerinden birini giyen bir müşterisini bir fotoğrafını paylaşır.

E-ticaret perakendeci ürünlerini, mobil cihazlar için koruyucu durumlarda yapıcı yani , örnekte olduğu gibi, gerçek dünya ortamlarda ürünlerini yerleştirir.

Bu durumda

Örtmek de Instagram ile yaşam görüntüleri kullanır.

6. çalıştırın Yarışması

Yarışmalar Instagram da dâhil olmak üzere sosyal platformlarda, kullanıcılarım dikkatini çeken popüler bir yoldur.

Elmas Mumlar

Elmas Mumlar Instagram kullanan yarışmaları çalışır.

Elmas Mumlar, halka mum içeren bir fotoğraf düzenlendi. Girmek için, Instagram kullanıcıları marka takip etmek ve yorumlarda üç arkadaş etiketlemesi istendi. Marka sonra girişlerinden bir kazanan seçti.

Küçük perakendecilerde platformları kullanmayı tercih edebilir. Offerpop veya Iconosquare ile fotoğraf yarışmaları oluşturun. Her zaman, her kampanya ile bir yarışma özgü hashtag eklemeyi unutmayın.

7. Sahne Arkası Fotoğraflar göster

Her resim ürünlere odaklanmak zorundadır. Müşterilerin perde arkasında gitmesi için şirketler üzerinden izin ile kişisel bir bağ kurmak gerekmektedir.

Keen ayakkabı

Keen, bir yardım olayını duyurmak için Instagram’ı kullanılır.

8. Seasons kutlayın

Ürünleri teşvik etmenin yanı sıra, Zappos niyet duygusu yaratarak, mevsimi kutlamak için Instagram kullanır. İşte Zappos Şükran ve yılbaşı için oluşturulan grafik iki örnektir.

Zappos

Zappos özel grafikler ile tatil mevsimini kutluyor.

9. Kullanım Instagram adlı video Yetenekleri

Fotoğraflara Instagram kullanımını sınırları yok. Kendi video yetenekleriniz yararlanın.

Lululemon

Lululemon Instagram video kapasitesini kullanır.

Bu yoga ve çalışan kadın giyim perakendecisi taktiğidir. Lululemon model göstermek için kış çalışan kıyafetleri ve yaza geçiş kıyafetlerini sergiler. .

10. Yeni Ürünler tanıtın

yeni veya özellikli ürünleri teşvik ettmek için henüz Instagram değerini maksimize etmenin  başka bir yoludur.

Birchbox

Birchbox Instagram üzerinden yeni ürünler sergiliyor.

Çevrimiçi güzellik abonelik servisi Birchbox önümüzdeki kutularda dâhil etmeyi planlıyor ürünlerin görüntüleri göstermek için Instagram kullanır.